czwartek, 24 lipca 2014 Św. Kingi, dziewicy
Wspólnota Młodzieżowa Drukuj

Początki Duszasterstwa Akademickiego sięgają roku 1997. Wtedy z istniejącej w naszej parafii "Wspólnoty Drogi do Emaus" została wyodrębniona jej młodsza część. Przez 7 lat istnienia wspólnota przechodziła różnego rodzaju transformacje związane m. in. z formą spotkań. Od początku jednak każdej osobie przychodzącej na nasze spotkania towarzyszyły te same pragnienia, pragnienia bliższego poznania Boga, innych ludzi oraz siebie samego. Okazuje się bowiem, że z czasem ludzkie serce zaczyna chcieć czegoś więcej, czegoś nieprzeciętnego - świadomego przeżywania swojej wiary, bez obłudy i sztuczności. Trudno jest jednak dzisiaj samemu odnajdywać obecność Boga w swoim życiu, trudno "odczuwać", że Bóg przychodzi do nas w swej świętości, w swojej łaskawości. Dużo łatwiejsze staje się to, gdy wokół znajdują się osoby, które świadomie wybierają na co dzień Boga, dla których Jezus nie jest postacią historyczną, lecz Kimś, kto jest, kto kocha, kto żyje.

We wspólnocie można dzielić się tym, co cieszy, tym, co boli. Nade wszystko jednak można (i należy) dzielić się radością spotykania Jezusa. Spotykania Go w modlitwie (wspólnotowej i osobistej), na Eucharystii, w górach (a wyjazdy w Tatry nieodłącznie towarzyszą naszej grupie od 1998 roku), w najzwyklejszych sprawach codzienności.

Istnieje również aspekt czysto ludzki, zwykłej (i pięknej jednocześnie) przyjaźni, której nie sposób się nie poddać.

Wszystko to sprawia, że Duszpasterstwo Akademickie mimo różnych trudności trwa i trwać będzie tak długo, jak istnieć będą w naszej parafii osoby, którym Jezus nie jest obojętny, które potrzebują innych ludzi, by lepiej wierzyć, które dzięki swemu zaangażowaniu sprawiają, że parafia staje się miejscem wzrostu - wzrastania w osobowej relacji między kochającym Bogiem a mną, między mną a innymi i w końcu wzrastania w dobrej, przyjaźnie nastawionej relacji do siebie samego.

Opiekunem DA jest ks. Seweryn Sobczak.

Nasze spotkania odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.45 w dolnym kościele.

Serdecznie zapraszamy!!!

Św. Jan Paweł II