wtorek, 22 maja 2012
START Jan Paweł II Beatyfikacja Kraków: wprowadzenie relikwii do Sanktuarium bł. Jana Pawła II
Kraków: wprowadzenie relikwii do Sanktuarium bł. Jana Pawła II Drukuj

Źródło: Radio Watykańskie

11.06.2011


W Krakowie-Łagiewnikach odbyła się uroczystość wprowadzenia relikwii Papieża Polaka do Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Centrum „Nie lękajcie się!”. Mszy św. przewodniczył tam kard. Stanisław Dziwisz.
W homilii metropolita krakowski stwierdził, że kościół i całe Centrum Jana Pawła II będzie szczególną przestrzenią zachowywania i przybliżania dziedzictwa swego Patrona. „Ono jest nie tylko dla nas, ale i dla przyszłych pokoleń. Stąd nasza odpowiedzialność, aby to dziedzictwo udostępniać, ale także pochylać się nad nim twórczo, by w jego świetle podejmować nowe wyzwania, przed jakimi staje Kościół i współczesna Polska i świat” – powiedział kard. Dziwisz.

Po Mszy do dolnej części świątyni, która jest już gotowa i będzie dostępna dla pielgrzymów i zwiedzających, uroczyście wniesione zostały relikwie bł. Jana Pawła II. Jest to kropla jego krwi zamknięta w szklanej szkatule.

R. Łączny, KAI

 

Jan Paweł II

Remonty, inwestycje

KONCEPCJA ARCHITEKTONICZNA PRZEBUDOWY ELEWACJI FRONTOWEJ NASZEGO KOŚCIOŁA

Pomoc dla Alicji

Pomoc dla Alicji

PZ Caritas

Papieskie intencje modlitewne

Maj
Ogólne: Aby w społeczeństwie były promowane inicjatywy chroniące i umacniające rolę rodziny.

Misyjne: Aby Maryja, Królowa Świata i Gwiazda Ewangelizacji, towarzyszyła wszystkim misjonarzom głoszącym Jej Syna Jezusa.

Na stronie

Odwiedza nas 40 gości 
© 2001-2012 Parafia Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku Osowie
Designed by Templatka.pl