czwartek, 29 stycznia 2015
START Czytelnia Słowo na Niedzielę DOBRY PASTERZ - Komentarz na XVI Niedzielę Zwykłą
DOBRY PASTERZ - Komentarz na XVI Niedzielę Zwykłą Drukuj
Autor(ka): ks. Józef Gaweł   
sobota, 21 lipca 2012 08:39


Bóg przez proroka Jeremiasza zapowiada, że ustanowi dla swoich owiec pasterzy, którzy będą się o nie troszczyli.

Pan Jezus mówi, że jest Dobrym Pasterzem – ogłasza, że w Nim spełnia się zapowiedź mesjańska. On będzie realizował to, co Bóg zapowiedział przez proroków.

Wizerunek Dobrego Pasterza znaleziony został w katakumbach. Spotykamy go także na świecznikach, mozaikach i tablicach nagrobnych z czasów wczesnego chrześcijaństwa. Obrazy te świadczą, że kult Chrystusa Dobrego Pasterza był bardzo żywy w pierwotnym Kościele. Przypominały one pierwszym chrześcijanom, że Jezus ich kocha i troszczy się o nich.

Dzisiejsza Ewangelia ukazuje troskę Jezusa o Apostołów i o wszystkich, którzy szli za Nim. Troszczy się On o wszystkie ich potrzeby, także o odpoczynek. Gdy ujrzał wielki tłum, który szedł wszędzie za Nim, zdjęła Go litość. Byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać.
Jaka powinna być nasza odpowiedź na miłość Jezusa, na pragnienie poznania Go i na wymóg wiernego zachowania Jego nauki? Tylko On jest Drogą, Prawdą i Życiem.

Przylgnąć do Niego to również słuchać głosu tych, których pozostawił nam jako swych przedstawicieli. Oni – w Jego imieniu – są dzisiaj naszymi pasterzami.

 

Św. Jan Paweł II

Remonty, inwestycje

KONCEPCJA ARCHITEKTONICZNA PRZEBUDOWY ELEWACJI FRONTOWEJ NASZEGO KOŚCIOŁA

PZ Caritas

Pomoc dla Alicji

Pomoc dla Alicji

Na stronie

Odwiedza nas 22 gości 
© 2001-2015 Parafia Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku Osowie
Designed by Templatka.pl