czwartek, 27 listopada 2014
START Czytelnia Słowo na Niedzielę Grzesznicy i cudzołożnice wejdą przed wami do Królestwa Bożego - Komentarz na XXVI Niedzielę Zwykłą
Grzesznicy i cudzołożnice wejdą przed wami do Królestwa Bożego - Komentarz na XXVI Niedzielę Zwykłą Drukuj
Autor(ka): ks.Kazimierz Kubat   
niedziela, 28 września 2008 00:33

Jakby na to nie patrzeć, zdanie powyższe jest zdecydowanie szokujące, tak jak i cała dzisiejsza Ewangelia. Powiedzieć do kapłanów i starszych, do przełożonych i ludzi ogólnie szanowanych, że prostytutki i pogardzani poborcy podatkowi będą pierwsi w Królestwie Bożym, to tak, jakby powiedzieć dzisiaj te same słowa do księży, biskupów, a może nawet kilku kardynałów ... Szokujące i obraźliwe!! Toż jest to zamach na Kościół i szarganie świętości!

Ale gdyby Tobie Chrystus powiedział: "Ludzie którymi pogardzasz i których ty uważasz za grzeszników, wejdą przed tobą do Królestwa Bożego ...", to i czy Ty nie czułbyś się upokorzony i zagrożony w Twojej sprawiedliwości i rzekomej prawości? Nie zapominaj jednak, że Chrystus powiedział też: "Nie ci, którzy mi mówią Panie, Panie, wejdą do Królestwa, ale ci, którzy pełnią wolę Ojca ..." Nie wystarczy więc nawet regularne chodzenie do kościoła i codzienne pacierze ... jeśli za tym nie idą czyny, konkretne działania wobec bliźniego.

Święty Augustyn - bardzo zaskakujące są jego spostrzeżenia i uwagi - powiedział: Pan Bóg przegotowuje dla każdego z nas trzy wielkie niespodzianki w życiu przyszłym:
• pierwsza to ta, że spotkamy tam tych, którzy według nas, być tam nie powinni - np. w niebie
• druga, to ta, że nie spotkamy tam tych, którzy według nas, tam być powinni - np. w piekle
• i trzecia, największa .... że sami się tam znaleźliśmy ... np. .......

Nie bądź pewny swojej świętości, ani też nie osądzaj innych, abyś przypadkiem nie był zaskoczony niespodzianką w wieczności ...

 

Komentarze 

 
#1 Może szokujące 2009-08-12 09:13
Może jest to szokujące, ale może najpierw cudzołożników czekać czyściec a później niebo. Ja wierzę w to że najbardziej liczy się dobre serce, a my odpowiemy za to ze nie pomoagaliśmy ludziom cierpiącym, chorym głodnym. Namawiam wszystkich do pomocy charytatywnej.
 
© 2001-2014 Parafia Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku Osowie
Designed by Templatka.pl