niedziela, 25 stycznia 2015 Trzecia Niedziela Zwykła
START Czytelnia Słowo na Niedzielę Grzesznicy i cudzołożnice wejdą przed wami do Królestwa Bożego - Komentarz na XXVI Niedzielę Zwykłą
Grzesznicy i cudzołożnice wejdą przed wami do Królestwa Bożego - Komentarz na XXVI Niedzielę Zwykłą Drukuj
Autor(ka): ks.Kazimierz Kubat   
niedziela, 28 września 2008 00:33

Jakby na to nie patrzeć, zdanie powyższe jest zdecydowanie szokujące, tak jak i cała dzisiejsza Ewangelia. Powiedzieć do kapłanów i starszych, do przełożonych i ludzi ogólnie szanowanych, że prostytutki i pogardzani poborcy podatkowi będą pierwsi w Królestwie Bożym, to tak, jakby powiedzieć dzisiaj te same słowa do księży, biskupów, a może nawet kilku kardynałów ... Szokujące i obraźliwe!! Toż jest to zamach na Kościół i szarganie świętości!

Ale gdyby Tobie Chrystus powiedział: "Ludzie którymi pogardzasz i których ty uważasz za grzeszników, wejdą przed tobą do Królestwa Bożego ...", to i czy Ty nie czułbyś się upokorzony i zagrożony w Twojej sprawiedliwości i rzekomej prawości? Nie zapominaj jednak, że Chrystus powiedział też: "Nie ci, którzy mi mówią Panie, Panie, wejdą do Królestwa, ale ci, którzy pełnią wolę Ojca ..." Nie wystarczy więc nawet regularne chodzenie do kościoła i codzienne pacierze ... jeśli za tym nie idą czyny, konkretne działania wobec bliźniego.

Święty Augustyn - bardzo zaskakujące są jego spostrzeżenia i uwagi - powiedział: Pan Bóg przegotowuje dla każdego z nas trzy wielkie niespodzianki w życiu przyszłym:
• pierwsza to ta, że spotkamy tam tych, którzy według nas, być tam nie powinni - np. w niebie
• druga, to ta, że nie spotkamy tam tych, którzy według nas, tam być powinni - np. w piekle
• i trzecia, największa .... że sami się tam znaleźliśmy ... np. .......

Nie bądź pewny swojej świętości, ani też nie osądzaj innych, abyś przypadkiem nie był zaskoczony niespodzianką w wieczności ...

 

Komentarze 

 
#1 Może szokujące 2009-08-12 09:13
Może jest to szokujące, ale może najpierw cudzołożników czekać czyściec a później niebo. Ja wierzę w to że najbardziej liczy się dobre serce, a my odpowiemy za to ze nie pomoagaliśmy ludziom cierpiącym, chorym głodnym. Namawiam wszystkich do pomocy charytatywnej.
 

Św. Jan Paweł II

Remonty, inwestycje

KONCEPCJA ARCHITEKTONICZNA PRZEBUDOWY ELEWACJI FRONTOWEJ NASZEGO KOŚCIOŁA

PZ Caritas

Pomoc dla Alicji

Pomoc dla Alicji

Na stronie

Odwiedza nas 27 gości 
© 2001-2015 Parafia Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku Osowie
Designed by Templatka.pl