Duszpasterze - obecnie pracujący

  • ks. Wojciech Tokarz

    proboszcz - od 30 marca 2008 r.

    Urodzony 10.07.1970 r. w Gdyni. Absolwent Gdańskiego Seminarium Duchownego w Gdańsku Oliwie. Święcenia kapłańskie otrzymał 27.05.1995 r. z rąk ks. Abpa Tadeusza Gocłowskiego. Mgr Teologii na ATK w Warszawie.

    Od 01.07.1995 r. wikariusz w parafii pw. Wniebowzięcia N.M.P w Redzie.

    Od 30.06.2001 r. kapelan Jego Ekscelencji ks. Abpa Tadeusza Gocłowskiego.

    Mianowany Proboszczem parafii Chrystusa Zbawiciela 30.03.2008 r. Kanonik Honorowy Kapituły Archikatedralnej Gdańskiej.

    Data ur.: 10 lipca 1970 r.

    Data święceń: 27 maja 1995 r.

    Imieniny: 23 kwietnia


  • ks. Henryk Bietzke

    Senior, budowniczy i pierwszy proboszcz parafii Chrystusa Zbawiciela

    Urodzony 25.04.1941r. w Rumi, mgr teologii, kanonik Kapituły Archidiecezjalnej w Gdańsku-Oliwie oraz Kapituły Chełmżyńskiej w Chełmży.

    Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie, studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. Święcenia przyjął 17.05.1964r. w Pelplinie.

    W latach 1964-1967 wikariusz w parafii p.w. św. Józefa w Wygodzie k/Kartuz, od 1967r. do 1980r. wikariusz w parafii p.w. N.S.P.J w Gdyni. Podczas Wydarzeń Grudniowych roku 1970 przyczynił się do zbierania danych personalnych ofiar użycia broni przez milicję i L.W.P.

    Od 14.09.1980r. administrator a później pierwszy proboszcz nowopowstającej parafii p.w. Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku-Osowej. W latach 1980-1992 wraz z parafianami budowniczy świątyni, która została konsekrowana 15.06.1992r. przez ks. abp. Tadeusza Gocłowskiego.

    Dnia 30.03.2008 r. przeszedł na zasłużoną emeryturę.

    Zainteresowania: literatura, sport, polityka

    Data ur.: 25 kwietnia 1941 r.

    Data święceń: 17 maja 1964 r.

    Imieniny: 15 lipca


  • Ks. Marek Górzyński

    Wikariusz - od 1 lipca 2016 r.

    Urodzony 8 września 1991 r. Absolwent Gdańskiego Seminarium Duchownego. Święcenia kapłańskie otrzymał 21 maja 2016 r.

    Jako kleryk odbywał praktyki w parafiach: św. Mikołaja w Szemudzie, św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie, św. Barbary w Gdańsku.
    Jako diakon praktyki odbywał w parafii Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej w Wejherowie, Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku oraz św. Franciszka z Asyżu w Gdańsku.

    Zainteresowania: teologia rodziny i małżeństwa, wędkarstwo

    Jest opiekunem młodzieży, którą przygotowuje do bierzmowania.

    Data ur.: 8 września 1991 r.

    Data święceń: 21 maja 2016 r.

    Imieniny: 25 kwietnia


  • ks. Andrzej Molenda

    wikariusz - od 1 lipca 2017 r.

    Urodzony 29 października 1980 r. Święcenia kapłańskie otrzymał 25 czerwca 2005 r.

    Wikariusz w parafiach:
    *Niepokalanego Serca Maryi, Gdynia Karwiny - 1.07.2005 - 30.06.2010 r.
    *Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Puck - 1.07.2010 - 30.06.2014 r.
    *Najświętszego Serca Pana Jezusa, Gdynia - 1.07.2014 - 30.06.2017 r.

    Z dniem 1 lipca 2017 r. ustanowiony wikariuszem w naszej parafii.

    Zainteresowania: lotnictwo i sport

    Data ur.: 29 października 1980 r.

    Data święceń: 25 czerwca 2005 r.

    Imieniny: 30 listopada


Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
66 0.071568012237549