10 lipca 2018

Nowi Głosiciele Bożego Słowa w naszej Parafii

Po ukończeniu rocznego kursu i zdaniu wymaganego egzaminu, 16. czerwca 2018 roku, w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni, z rąk J.E. Księdza Biskupa Wiesława Szlachetki, funkcję Lektora Archidiecezji Gdańskiej przyjęli zaszczytnie nasi Ministranci:
•    Karol Banach
•    Michał Dąbrowski
•    Wiktor Gierdziejewski
•    Filip Grzywacz
•    Bartosz Kowalski
•    Karol Śmigielski

Podczas pięknej uroczystości koncelebrowanej pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa, Ministranci z Naszej Parafii przyjęli awans w Liturgicznej Służbie Ołtarza w grupie około 50 chłopców i mężczyzn w różnym wieku. Stali się Głosicielami Bożego Słowa.

J.E. Ksiądz Biskup Wiesław Szlachetka w kierowanym do nowych Lektorów słowie zachęcał ich: „Stawajcie się otwartą księgą Ewangelii dla innych. Starajcie się nadal zgłębiać Pismo Święte i poszerzać swoją wiedzę, bo głosząc słowo Boże, głosimy samego Chrystusa”.
Gratulujemy naszym Chłopcom!

Szczęść Boże.
Piotr Grzywacz (dumny ojciec jednego z nowych Lektorów)

Więcej o uroczystości na:
http://www.diecezja.gda.pl/gosc-niedzielny/4383-glosiciele-bozego-slowa

 

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
68 0.29824209213257